Ege Heckmann
Producer

+45 31332150
ege@producedby.dk

Jens Nedergaard
Kreativ Producer

+45 61686963
jens@producedby.dk

Annika Lund Jensen
Producer

+45 40749305
annika@producedby.dk

Helle Kjærsgaard
Producer

+45 28 57 79 25
helle@producedby.dk

Tenna Skou
Klipper og colorgrader

+45 42 78 88 77
tenna@producedby.dk

Julie Ilsby
Produktionsleder

+45 61 66 10 25
julie@producedby.dk

Josefine Skovgaard
Ftp-elev mobil

+45 41445042
josefine@producedby.dk


Om os

Produced By blev stiftet i 2014 af Ege Heckmann, Jens Nedergaard og Annika Lund Jensen. Fra vores kontor på Frederiksberg i København producerer vi reklame-, portræt- og dronefilm.

Vi er et kreativt kollektiv af producere, instruktører, fotografer, klippere og color-gradere, der stræber efter at skabe effektfulde og visuelt fængende film – for både små og store virksomheder. Vi er nede på jorden og idéudvikler, planlægger og eksekverer altid i tæt dialog med vores kunder og samarbejdspartnere.

Vores vision har altid været at skabe film, der gør en forskel for samfundet. Men i 2019 besluttede vi, at vores produktion også skulle have en positiv indvirkning. Derfor har vi udviklet konceptet Grønne film, hvor vi i produktionen tager hensyn til klimaet vha. grøn energi, miljøvenlig transport, vegansk mad og mindst muligt brug af emballage.

Læs mere om vores grønne film her.

Du er til hver en tid velkommen til at kontakte os.